28 sierpień 2021

Podlaskie: w weekend w wielu miejscach można się szczepić przeciw COVID-19 w mobilnych punktach szczepień

W sobotę i niedzielę w wielu miejscowościach w województwie podlaskim można się zaszczepić przeciw COVID-19 w mobilnych punktach szczepień podczas różnych imprez, koncertów i festynów - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.
REKLAMA

Urząd zachęca do szczepień tych spośród uprawnionych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

"Ostatnie akcje weekendowe w województwie podlaskim udowodniły, że mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości szczepień przy okazji imprez plenerowych. Nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja, a jedyne, o czym należy pamiętać, to zabranie ze sobą dowodu osobistego" - zachęca do szczepień urząd w komunikacie prasowym.

Szczepić się można np. w Łomży, Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim na imprezach: Gościniec Łomżyński, Siemiatycze Flow Festiwal, Festyn Pelargonia.

"Mobilne punkty szczepień organizują jednostki ochotniczej straży pożarnej, samorządy i koła gospodyń wiejskich. Wszystkie będą działały zgodnie z obowiązującymi wytycznymi" - podaje urząd wojewódzki.

Urząd argumentuje na przykład, że warto skorzystać ze szczepień, bo rozpoczyna się nowy rok szkolny. "Wszystkim zależy, aby w pełni przebiegł w trybie stacjonarnym. Będzie to możliwe dzięki jak największej liczbie w pełni zaszczepionych osób. W piątek (27.08) przekroczono w Polsce 36 milionów wykonanych szczepień. Liczba osób w pełni zaszczepionych to ponad 18,5 miliona. To wciąż za mało, aby mówić o odporności zbiorowej, dlatego szczepienia odbywają się nie tylko w punktach medycznych, ale również podczas imprez masowych" - czytamy w komunikacie.

Mobilne punkty szczepień działać też będą np. w Szumowie, Nowogrodzie, Hieronimowie, Śniadowie, Klewiance, Mońkach, Poświętnem, Krynkach, Kowalach, Wyszkach, Płonce Kościelnej, Borkowie, Jedwabnem, Becejłach.

Wykaz wszystkich miejsc, gdzie podczas lokalnych imprez będzie można się zaszczepić Podlaski Urząd Wojewódzki podaje na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Także w weekend, w wydłużonych godzinach niż wcześniej - od 10.00 do 20.00 można się szczepić w punkcie w centrum handlowym Alfa w Białymstoku. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sokółce