3 wrzesień 2021

Zabezpiecz rower przed kradzieżą

fot. KPP Sokółka
Sokólscy policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia o kradzieżach jednośladów. Rowery giną najczęściej spod sklepów, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane. Tylko wczoraj w Sokółce ukradziono rower o wartości około 4 tysięcy złotych.
REKLAMA

Sokólscy policjanci ostrzegają przed złodziejami rowerów, jednocześnie zachęcając do solidnego zabezpieczania jednośladów oraz zwracania uwagi w jakim miejscu je zostawiamy. Niejednokrotnie sprawcy kradzieży wykorzystują fakt przechowywania pojazdu w niezabezpieczonym pomieszczeniu. Do takich zdarzeń dochodzi zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Tylko wczoraj w Sokółce ukradziono z piwnicy rower o wartości około 4 tysięcy złotych. Natomiast od początku roku mundurowi na terenie powiatu sokólskiego odnotowali 13 takich kradzieży.

Policjanci podają kilka rad, by ustrzec się przed kradzieżą i utrudnić działanie złodziejowi:

  • Stosuj profesjonalne blokady, zabezpieczenia, które utrudnią działanie przestępcy (użycie dwóch zabezpieczeń zmniejszy zainteresowanie potencjalnego złodzieja Twoim rowerem).
  • Zabezpieczenia w formie linki przeciągnij nie tylko przez koło, które można łatwo zdemontować, ale również przez ramę roweru.
  • Nie zostawiaj na rowerze zamontowanych liczników, lampek na baterie i innych akcesoriów umożliwiających ich łatwy demontaż.
  • W piwnicach czy schowkach używaj atestowanych kłódek i zabezpieczeń, by możliwie solidnie zabezpieczyć drzwi – im więcej czasu przestępca będzie musiał poświęcić na pokonania zabezpieczeń, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie przez kogoś zauważony, a w konsekwencji zatrzymany przez Policję.
  • Nie zostawiaj roweru niezabezpieczonego nawet na chwilę, zawsze używaj atestowanych blokad.
  • W miarę możliwości parkuj pojazd pod kamerami monitoringu miejskiego lub przemysłowego.
  • Wyposaż swój rower w cechy charakterystyczne umożliwiające jego identyfikację w przypadku kradzieży.
  • Sfotografuj swój rower i spisz fabryczne numery identyfikacyjne. W przypadku kradzieży ułatwi to pracę policjantom oraz umożliwi zarejestrowanie przedmiotu jako skradzionego w policyjnych bazach danych.

Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Stosując się do powyższych porad, znacząco utrudnimy złodziejom kradzież naszego roweru. Przypominamy, że rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce. W przypadku pytań zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego pod numerem: 47 7123 261.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sokółce