3 wrzesień 2021

Odpowie za atak na ratownika medycznego i pielęgniarkę

fot. KPP Sokółka
Policjanci zatrzymali 38-latka z Sokółki, który zaatakował próbujących udzielić mu pomocy medyków. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W środę około 16 policjanci z sokólskiej patrolówki odebrali zgłoszenie o ataku na załogę karetki pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Sokółki. Jak się okazało medycy zostali wezwani do mężczyzny, który upadł na chodnik. Wcześniej jak ustalili pił ze znajomym alkohol. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce i próbowali mu pomóc, ten ich zaatakował. Kopał, szarpał i wulgarnie wyzywał zarówno pielęgniarkę, jak i ratownika medycznego. Policjanci zatrzymali agresywnego mieszkańca Sokółki i przewieźli go do policyjnego aresztu. Od 38-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz znieważenia ich. Mieszkańcowi Sokółki grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Osoba udzielająca pierwszej pomocy albo kwalifikowanej pierwszej pomocy wchodząca w skład zespołu ratownictwa medycznego, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sokółce